Forum Przemyskie forum Pszczelarskie Strona Główna Przemyskie forum Pszczelarskie
Dla Dużego i małego :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pszczelarnia - Barakowóz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Przemyskie forum Pszczelarskie Strona Główna -> Wasze Pasieki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefffcio




Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 83
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:48, 07 Sty 2016    Temat postu: Pszczelarnia - Barakowóz

Przyszła pora aby napisać parę słów na temat barakowozu służącego mi za pszczelarnię.
Piszę o tym przede wszystkim dlatego że był to dla mnie jeden z większych problemów z jakim musiałem się uporać zakładając pasiekę i może komuś te informacje okażą się przydatne.

Moja pasieka położona jest około kilometra od mojego domu co wymusiło na mnie posiadanie w jej pobliżu budynku gospodarczego.
Z powodu gazociągu przebiegającego przez moją działkę nie mogłem postawić budynku wolnostojącego jaki pierwotnie planowałem.
Jedynym rozwiązaniem okazał się barakowóz, który udało mi się zakupić za 3tyś złotych w sąsiedniej miejscowości i przyciągnąć go dzięki uprzejmości kolegi na plac gdzie został wyremontowany/zaadoptowany na pszczelarnię.

Jak widać na zdjęciach w chwili zakupu wóz nie posiadał ścian zewnętrznych, drzwi oraz okien. W metalowo-drewnianym stelażu umieszczona była wełna mineralna zabezpieczona z zewnątrz folią, a od środka wóz był obity białymi płytami pilśniowymi.

Wóz ogólnie był w dobrym stanie, solidnie wykonana metalowa konstrukcja nie była zardzewiała, dach nie przeciekał.

W pierwszej kolejności przystąpiłem do obicia wozu deskami z rozbitych palet, wstawione zostały okna i drzwi. Wywiercone zostały otwory wentylacyjne. Następnie wóz po pomalowaniu impregnatem obiłem używanym sidingiem (koszt około 300zł). Wewnątrz zostały zamaskowane szczeliny między płytami i na połowie położone panele.
Wóz został zabezpieczony kratami w oknach oraz na drzwiach.

Tak przygotowany barakowóz został zaciągnięty na miejsce docelowe.
Problemem okazała się jego wysokość, więc wkopałem go w ziemię tak że oparł się na osiach i stalowe schody zastąpiłem solidną drewnianą rampą po której bez problemu można wjeżdżać wózkiem.

Następnie zamontowane zostały rynny oraz położyłem nową papę (bardziej profilaktycznie niż z rzeczywistej potrzeby). Dookoła wozu położyłem płyty betonowe 50x50cm które udało mi się okazyjnie zakupić. Pod wozem wyścieliłem włókninę i wysypałem kruszywo aby nie rosły tam chwasty. Z betonowych płyt przygotowałem miejsce na którym powstała wiata na magazynowanie korpusów (na zdjęciach jeszcze bez pokrycia wykonanego z dachówki).

Barakowóz początkową będący odpowiednim, przy rozrastającej się pasiece (aktualnie 40 pni) stał się trochę ciasny.

Mam nadzieję że komuś kto tak jak ja nie może z różnych przyczyn postawić budynku pszczelarni przydadzą się powyższe informacje.






























Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Stefffcio dnia Nie 11:52, 10 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek77




Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: medyka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:49, 09 Lut 2016    Temat postu:

Jak dla mnie bomba Very Happy a co stawiasz z boku jakąś wiate?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefffcio




Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 83
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:53, 09 Lut 2016    Temat postu:

Tak, to wiata na puste korpusy, już jest pokryta dachówką a docelowo dwie ściany również będą pokryte sidingiem aby osłonić ją od wiatru i śniegu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek77




Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: medyka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:49, 10 Lut 2016    Temat postu:

taka wiata ta potrzebna Very Happy ale jak znam życie to za jakis czas znów coś dostawisz Very Happy ja tak też mam Pozdrawiam i życze powodzenia Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefffcio




Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 83
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:01, 13 Mar 2023    Temat postu: koniec forum

W związku z upadkiem forum, zaprzestaję dalszych publikacji na jego łamach. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na mój blog:

[link widoczny dla zalogowanych], gdzie kontynuuję opisywanie pszczelarskich projektów.

Sukcesywnie przenoszę założone przez siebie tematy wraz ze zdjęciami oraz załącznikami na w/w bloga.
[link widoczny dla zalogowanych] do postu o barakowozie


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Stefffcio dnia Śro 11:54, 15 Mar 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Przemyskie forum Pszczelarskie Strona Główna -> Wasze Pasieki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin